Aktivní odpočinek na severu

Hlavním městem je Edinburgh, který je jedním z největších evropských finančních center. Ovšem největším městem je Glasgow.
Pádným důvodem, proč navštívit tuto zemi je, whisky. Ta sem patří stejně jako jezero Loch Ness a jeho příšera. Destilerek potkáte opravdu hodně. Ve všech se vyrábí dvakrát destilovaná, což je odvěký spor s irským konkurentem, který praví, že dvakrát je málo, třikrát akorát a ohánějí se skotskou lakotou. Ti jim to vracejí tím, že Irové nedosahují po druhé destilaci správného výsledku.
útes skotsko
Za historií se můžeme vydat do světoznámé Rosslynské kaple, kterou proslavil spisovatel Dan Brown v knize Šifra mistra Leonarda.
Ze 13. století tu stojí hradUrquhart, stojícího na břehu jezera Loch Ness.
V Edinburghu, Glasgow, či St. Andrew se můžete pokochat středověkými gotickými stavbami.
Edinburghvás naláká i na georgiánské domy postavené v 18. století.
Pokud vás napadly hony na čarodějnice, máte pravdu. Pod hradem, kde dnes stojí nádraží, kdysi bývalo jezero, které díky rozvoji města muselo být vysušeno a traduje se, že jeho dno bylo poseto desítkami svázaných koster čarodějnic.
Z turistických atrakcí jsou zajímavá muzea a galerie, kde se neplatí vstupné.
Děti bude určitě zajímat místní ZOO, sbírka optických klamů Camera Obscura, nebo geologická atrakce Dynamic Earth. Nachází se zde vyhledávaná botanická zahrada, nebo si můžete prohlédnout královskou jachtu Brittanii.
Jestli se rádi bojíte, určitě nezapomeňte na noční prohlídku duchy obývaných zákoutí, ale slabší povahy si můžou vybrat nižší stupeň strašidelnosti.
Ale i v Glasgow, městě průmyslu, můžete obdivovat viktoriánskou architekturu.
socha ženy
Divadla, koncertní síně a galerie patří mezi světovou špičku. Hudební scéna nabízí nejen místní kapely, ale i světové hvězdy.
Jestli jste se rozhodli tady nakupovat, uděláte dobře. Glasgow prý v těchto možnostech předčí už jen Londýn.
Lidé jsou tu přátelští a je s podivem, že statistika v počtu vražd se řadí mezi nejvyšší v Evropě.
Vydáte-li e do St. Andrew, vězte, že jste vstoupili do kolébky golfu. Toto město mu holdovalo už v 15. století.

4.5
04