dívka se stavebnicí

Bordel v bytě, šťastné dítě

Je to tak. S dítětem se život obrátí naruby. V období, kdy se začne pohybovat po bytě, je nutné dávat pozor, kam šlapeme. Nešťastně položená hračka zapříčiní nejen její rozšlápnutí, ale i chvilku poskakování po jedné noze a klení, které navíc musí být pronášené tak, aby potomek v raném věku neopakoval nevhodná slova.
dívka se stavebnicí

Jestli cítíte potřebu mít pořád naklizeno a chodíte a natřepáváte polštářky, upravujete odtahané židle, posouváte koberečky na správné místo, zastavte se. Nemá to cenu. Jenom se zbytečně mračíte na prcka a místo hraní si s ním, děláte zbytečnou práci.

Dát židle doprostřed pokoje a hrát si na vlak, je přece príma. Nebo hodit přes ně deku a vytvořit mu stan, kde si může chvíli hrát na táboření.

Až mu koupíte první stavebnici, nedivte se, že občas nějaký kousek najdete jinde než v krabici. V zápalu sestavování mu občas něco upadne a dílek hned nahradí jiným. Na to, že jeden leží na zemi, už zapomnělo.

Jednoho dne seřadí všechny plyšáky co má a vy v tom uvidíte bordel v bytě, kdežto ratolest plyšový pěvecký sbor, který řídí. Může se stát, že nechtěně vynechá jednoho plyšáka a po zjištění bude za něj plakat, protože je ošizený.

Když bojuje o první místo v závodech aut, vytvoří z obýváku závodní dráhu, kam nikdo nesmí vstoupit, nechoďte tam. Neříkejte, ať ten svinčík uklidí, protože teď to v jeho očích není obývák.

Vytvořte mu v jeho pokoji místo tak, ať si může do sytosti vyhrát. Ale neomezujte ho jenom do „vámi vyhrazeného“ místa. Na takové koňské dostihy nemůže pokojíček stačit.

Vytvořené překážky jsou pro něj důležité.

Pozvali jste si návštěvu a bojíte se, jak bude reagovat na bordel, který vaše dítě vytvořilo? No, holt s tím musí počítat, nebo k vám nechodit.

Myslíte si, že bude chvíli klid, když mu dáte do ruky modelínu? Jasně, bude si hňácat pajduláky a po chvíli bude muset nutně vstát a odběhnout, takže těma špinavýma rukama všechno opatlá. Vy asi začnete lomit rukama, ale jeho radost nad vytvořeným sněhulákem, nebo stromečkem vás stejně odzbrojí a nakonec nad tím mávnete rukou s tím, že je důležité, aby bylo spokojené, a bez řečí po něm všechno umyjete.
dítě s vláčky

Večer, než půjde spát, budete po něm chtít, aby po sobě uklidilo, ale protože bude unavené ze všech dobrodružství, které za celý den prožilo, necháte ho jen trošku vám pomoci a uložíte ho ke spaní. I když jste sama unavená, jeho ručičky kolem vašeho krku a mlaskavá pusa na dobrou noc vás přesvědčí, že trocha toho nepořádku za jeho spokojenost stojí.

4.3
03