Péče o barvené vlasy

Pokud máte barvené vlasy, je důležité vybírat speciální přípravky určené právě na barvené vlasy. Ty obsahují složky, které pomáhají udržovat barvu lesklou a zabraňují jejímu rychlému vymývání. Také chrání vlasy před poškozením a dodávají hydrataci.
zavřené oči blondýny.jpg
Odbarvování na blond
Blondýnky trpí poškozením vlasů mnohem více, jelikož odbarvování je náročný proces. Peroxid vlasy poškozuje a vysušuje. Vlasům rovněž nedělá dobře přehnaný tepelný styling. Pokud tedy rády využíváte žehličku na vlasy nebo kulmu, volte co nejnižší teplotu a snažte se tyto přístroje nepoužívat denně, ale jen občas. Pro blond vlasy jsou vhodné přípravky s keratinem, který vlasy uhladí a dodá jim lesk a především hydrataci.
Ať už jdete ke kadeřnici nebo si vlasy barvíte doma, je nutné dodržovat několik zásad. Před barvením vlasy rozhodně nemyjte a to alespoň 2 až 3 dny. Možná si říkáte, že díky mastnotě barva nechytne, je to právě naopak. Navíc vlasy budou chráněné díky vrstvě mazu. Po obarvení je nutné vlasy nechat odpočinout a nemýt je alespoň 24 hodin. Pokud chcete, aby barva na vlasech vydržela co nejdéle vyhněte se šamponům proti lupům, ty totiž obsahují složky, které stahují barvu z vlasů.
dlouhé růžové vlasy.jpg
Největším nepřítelem dlouhotrvající barvy je pochopitelně příliš časté mytí. Voda jednoduše barvu z vlasů vymývá. Snažte se tedy mýt vlasy co nejméně je to možné a využívejte suché šampony. Teď v létě je dalším nebezpečím všudypřítomné slunce, které barvu tzv. vyšisuje. Vlasy tak chraňte pokrývkou hlavy nebo ochranným sprejem.
melíry přes alobal.jpg
Dobrým pomocníkem, který dodává hydrataci je vlasový olej. Vyzkoušet můžete různé zábaly z kokosového nebo olivového oleje. Samozřejmostí by mělo být používání kondicionérů a masek určených na barvené vlasy. Jednou za čas je dobré také udělat zábal z masky, kterou nanesete po celé délce vlasů až ke kořínkům, zabalíte třeba do ručníku nebo alobalu a necháte alespoň hodinu působit a poté opláchnete. Vlasy budou vyživené, jemné a příjemné na dotek. A zde se dozvíte, od kolika let si přibližně 60% žen barví vlasy.

Related Post