Děti

Děti post thumbnail image

Snem každé ženy je velká rodina a krásný a útulný domov se spokojenými dětmi, které si spolu šťastně hrají. Každá žena chce být šťastná v jejím životě a vychovávat dítě společně s jejím mužem.

Bohužel to vždy nemusí být taková idylka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ptáte se proč? Mateřství je poměrně namáhavé (a to jak psychicky, tak fyzicky) a většina maminek bývá unavená, protože péče o dítě je doopravdy řeholí. Péče o děti může být velice vyčerpávající, hlavně ve věku dítěte 4 let a více. V tomto věku mají děti mnoho energie, ale nedostatek rozumu, takže je nezbytný neustálý dohled dospělého.

Každá maminka si jednou za čas potřebuje odpočinout od svých povinností a udělat si čas pouze sama pro sebe. Pro realizaci odpočinku je nutné sehnat hlídání pro naši milovanou ratolest. Ale co když hlídání (což mohou být buď rodinní příslušníci, nebo chůva) naše dítě nezvládne? Máte pocit, že je vaše dítě jako z “divokých vajec” a že ho dokážete zvládnout jen vy samotná?
ruka mimča a rodiče.jpg

Jak udělat, aby se u hlídání vašeho milovaného syna nebo dcery nestala noční můra vaši chůvy?

Každé dítě potřebuje dostatek pohybu, aby vybilo jeho přebytečnou energii. Pohyb má bezpochybně i mnoho dalších pozitivních důsledků, jako je například menší riziko tloustnutí a vyvíjení svalů dítěte.

Sportovat by dítě mělo od útlého věku. Ve sportovních kroužkách si může najít kamarády a začlenit se do kolektivu.
dívka ve vzduchu.jpg

Říkáte si, že vaše dítě sportuje, ale i přes to nemá dostatek pohybu a je doma “nevylítané”? Máme pro vás řešení! Jednou z možností je koupit trampolínu. Ceny trampolíny nejsou příliš vysoké a zabaví se na ní děti i dospělí. Na trampolínu stačí málo prostoru a vyrábí se různé velikosti.

Dítě se na ni “vyskáče” s pak bude hodné.

Závěrem napíši jen to, že dostatečný pohyb přispívá zdravé životosprávě, což je velice důležité při vývoji dítěte.

Related Post