Hledáte účinné projímadlo? Vyzkoušejte sennu!

Hledáte účinné projímadlo? Vyzkoušejte sennu! post thumbnail image

Máte potíže se zácpou? Podobné problémy jsou vždy nepříjemné, protože odvádějí pozornost a soustředění člověka k jednomu jedinému cíli – zbavit https://www.csfd.cz/film/133869-cil/prehled/ se pocitu přeplněnosti a ucpaných střev a konečně se vyprázdnit.
Potíže s vyprazdňováním by lidé rozhodně neměli podceňovat, tím spíše, kdy jsou dlouhodobého rázu. Může za nimi stát několik různých příčin od špatně složené stravy, přes stresující životní styl, až po závažná onemocnění. Z tohoto důvodu je vždy vhodné, pokud takové potíže přetrvávají, navštívit lékaře.rostlina senna.jpg
Zácpu často způsobují nevhodné stravovací návyky. Stačí třeba už jen to, že konzumujete příliš mnoho čaje anebo kávy, které brzdí stolici. Stejně tak může být na vině i nedostatečný příjem vlákniny, protože právě vláknina podporuje peristaltiku střev a pravidelné vyprazdňování a na střeva funguje jako jakýsi kartáč – čistí jejich stěny od škodlivin a jiných nežádoucích látek. Pakliže chcete zvýšit příjem vlákniny ve stravě, měli byste dbát na zvýšenou konzumaci ovoce a zeleniny.
Problematický je i stresující životní styl, který v dnešní uspěchané době není žádnou výjimkou. Patří k němu nepravidelné stravování, vynechávání snídaně, která nastartuje střevní peristaltiku, či dlouhodobá duševní nepohoda.
Pokud nechcete hned užívat léky, můžete sáhnout po několika osvědčených přírodních prostředcích, které s vyprazdňováním pomáhají. Velice oblíbené jsou bylinné čaje. V našich podmínkách je obvyklý čaj z fenyklu, anýzu, či máty, které podporují střevní pohyby a mohou se podávat i velmi malým dětem. Z exotických druhů bylin je možné využít čaj z listů senny.senna žlutý květ, detail.jpg
V tomto případě byste se ovšem měli mít na pozoru, neboť senna od nakliceno je velice účinné rostlinné projímadlo, které dráždí stěny střev a při dlouhodobém využívání může vyvolat trávící obtíže.
Pakliže potřebujete zvýšit příjem vlákniny, můžete vyzkoušet lněné semínko anebo oblíbené psyllium.

Related Post