Je to vskutku na pováženou

Je to vskutku na pováženou post thumbnail image


Je známo, že my Češi často rádi přeháníme. Důkazů pro to by se dalo v naší nedávné i dávnější minulosti určitě najít dost. Ještě máme třeba v živé paměti, jak se spekulovalo o tom, jak naši lidé při cenách energií v zimě zmrznou, mluvilo se o chudácích, kteří nemají nebo nebudou mít na to či ono. Mluvilo se o tom, jak nás budou Ukrajinci vyjídat, a pak o tom, jak našim lidem berou práci. A pak to v ničem zmíněném a snad i v tom nezmíněném zase až taková tragédie nebyla.

Ale teď už se ukazuje, že se nám asi vážně ekonomicky nevede. Že lidé chudnou a podnikatelům pšenka nekvete. Protože už mám své zkušenosti a mohu srovnávat.

cizí peníze

Před lety jsem třeba sháněl instalatéra na chatu. Sháněl jsem dlouho a marně. Nikdo oslovený neměl zájem o tak malou zakázku. A letos? Stačilo se zmínit a instalatér po celou dobu mé dovolené uchoval ve své paměti, že existuji. A sám se mi po této dovolené připomněl a nabídl velice brzký termín, kdy se dostaví, a to dokonce i s potřebným elektrikářem.

Pak se mi poškodil pant u dveří na balkon. Ve čtvrtek jsem oslovil opraváře, v pátek se tento zajímal o to, v čem přesně je problém, a do pondělka sežene materiál a přijde to opravit.

A dentální hygienistka? Ta má volný termín už za necelý týden.

britské libry

Z čehož lze vycítit, že už začíná být vážně zle. Že už lidem docházejí peníze a nemají tolik na utrácení. A ti, kdo dřív brali jen to nejlukrativnější a nebývali k sehnání, najednou mají dlouho nevídaný zájem. Asi aby se uživili. Protože jinak by možná takovým podnikatelům nezbylo nic jiného než americká hypotéka bez dokládání příjmů, aby tito současnou neradostnou ekonomickou situaci naší země přečkali.

A jestli neseženou podnikatelé ani takové dříve neatraktivní zákazníky, jako jsem já, mohou být rádi, že jim aspoň nebankovní sektor pomůže. Což je ale bohužel jenom dočasná pomoc.

Related Post