Když někde fyzicky nejste přítomen

Když někde fyzicky nejste přítomen post thumbnail image

Možná víte, možná nevíte, ale trvalý pobyt nemusíte mít nahlášený jen v konkrétním bytě nebo domě, trvalý pobyt můžete mít i na Obecním úřadě. Většinou se tak stane lidem, kteří ztratí právo pronájmu bytu a majitel bytu je nahlásí k trvalému pobytu na Obecní úřad. Tam pak dotyčnému chodí oficiální pošta a dotyčný si pro ni musí chodit. Dotyčný pochopitelně na adrese Obecního úřadu nebydlí.

e-mail

Dalo by se říct, že virtuální sídlo firmy je něco obdobného. Na dané adrese funguje pouze poštovní schránka a firma se fyzicky na dané virtuální adrese nevyskytuje. Nemá tam kanceláře ani výrobní prostory. Ale virtuální sídlo firmy není tak nepohodlné jako trvalý pobyt na Obecním úřadě. A v čem? No protože v místě virtuálního sídla vaší firmy pracuje fyzicky přítomná firma, která vám vždy dá vědět, že vám do schránky přišla nějaká korespondence. Zároveň si můžete domluvit, že vám onu poštu bude buď přeposílat nebo vám ji naskenuje a zašle na vaší e-mailovou adresu.

e-mail

Virtuální sídlo OSVČ vám může přinést i další výhodu, a tou je možnost pronájmu kanceláře pro případnou obchodní schůzku. Uznáte sami, že mít vlastní kancelář, kterou byste využili párkrát do roku, ale platit za pronájem, vybavení a úklid byste museli trvale. Jednoznačný plusový bod pro virtuální kancelář.

Mít virtuální kancelář firmy není žádný podvod a rozhodně to neznamená, že budete pro své obchodní partnery nespolehlivým. Je to jen způsob, jak nezatahovat do podnikání své soukromí, svou rodinu, protože adresa vašeho trvalého pobytu bude jen a jen vaším soukromím a tajemstvím.

Mít e-mailovou adresu bereme za naprostou samozřejmost, pošta je doručená konkrétní osobě a přitom je jedno, kde se dotyčný nachází. Je to virtuální poštovní schránka v internetovém prostoru. Pokud nepotřebujete ke svému podnikání kancelář, tak proč si nepořídit i virtuální sídlo společnosti.

Related Post