Podlahy v domě či v bytě

Podlahy v domě či v bytě post thumbnail image

Pokud si zařizujete dům či byt nebo rekonstruujete starý, je na vás zvolit si typ podlah v interiéru. Jaké typy podlah si můžeme pořídit a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
šachovnice na podlaze
1.      Dřevěná podlaha, parkety
Dřevěné podlahy jsou prostě klasika. Krásná a nestárnoucí klasika. Kdo z nás by netoužil po kvalitní masivní dřevěné podlaze, která bude dělat domovu čest. Výhodou dřevěné podlahy je většinou příjemný pocit a přírodnost materiálu. Pro chůzi je totiž vhodný materiál mnohem lepší než ten umělý. Nevýhodou je těžší údržba podlah, musí se častěji leštit a nemůžeme je umývat všemi prostředky. Pokud se vám ale rustikální dřevěné podlahy líbí, pak neváhejte, stojí za to.
2.      Dlažba, kámen
Dlažba či kamenná podlaha je také stálicí v domácnostech. Nehodí se však do všech místností. Dlažbu či kamennou podlahu volte spíše do kuchyně, na chodbu či do koupelny. Důvodem je chlad, který od podlahy půjde, jak dlažba, tak kamenná podlaha totiž studí. Velkou výhodou obou typů podlah je lehká údržba.
3.      Plovoucí podlaha, tvrzený vinyl, laminát, linoleum, PVC
Veškeré tyto podlahy jsou z pohledu historie poměrně novinkou. Všechny tyto podlahy je možné dát v podstatě do jakékoli části bytu, výhodou je opět velice jednoduchá údržba, akorát u plovoucí podlahy musíte dávat pozor na tekutiny, nevytírat příliš na mokro. Nevýhodou těchto typů podlah je nepřirozenost tvrdého typu podlahy pro chůzi člověka a také pokud máte či budete mít malé děti, pak zvažte jiný typ podlahy do dětského pokoje. Malé děti totiž často mají problémy s lezením či prvními krůčky na kluzkých podlahách.
dřevěná prkna
4.      Koberec
Koberce jsou stálicí v našich domácnostech již spoustu let. Jsou příjemné pro chůzi (především s delším chlupem) a jednoduše se mění. Nevýhodou je složitá údržba a fakt, že drží prach což může být problém především u alergiků.

Related Post