Rekonstrukce paneláku

Rekonstrukce paneláku post thumbnail image


Máte stavební firmu a děláte rekonstrukce velkých panelových domů? Tak to musíte mít do podrobností propracovaný itinerář prací, aby na sebe navazovaly a nedocházelo ke zbytečným prostojům. Také je nutné zajistit kvalifikované dělníky, kteří budou na tu či onu práci vhodní a vyškolení.

Dostali jste zakázku a máte udělat rekonstrukci panelového domu? Zateplení, nová plastová okna, nová střecha, a i nějaké vnitřní úpravy, třeba nový výtah? To se musíte dokonale připravit, abyste měli dostatek materiálu, vše správně vyměřené, zvlášť rozměry nových plastových oken, ale také abyste měli dostatek kvalifikovaných lidí a ty správné vedoucí směn, kteří dohlédnout na práce, ale i na dělníky.

lešení

Velká rekonstrukce chce i velké přepravy materiálu a jeho uskladnění u stavby. To může být ve městě s hustou zástavbou problém, takže musíte zajistit pravidelné dodávky materiálu, aby nedocházelo k prostojům, že dělníci nemají zateplovací panely, ale třeba i drobnosti jako hřebíky nebo šrouby.

Velmi důležitá je při rekonstrukcích bezpečnost práce. Na patnácti poschoďovém domě bude vnější lešení a na něm se budou pohybovat dělníci. Samotné lešení musí být postaveno s největší pečlivostí a pracovníci ve výškách musí být pevně upoutání sedáky. A lešení by mělo být pod sítí, která může zachytit případný padající materiál.

lešení

Důležité je ale nezapomenout na drobnosti, které se samotnou rekonstrukcí nesouvisí. A to jsou třeba přenosné WC kabiny, tzv. Toi-Toi, protože nemůžete chtít po obyvatelích rekonstruovaného domu, aby pouštěli vaše dělníky na WC. Rovněž IBC kontejnery Shoellerallibert s vodou se budou vašim zaměstnancům hodit. Mnohdy, pokud se počítá s delší dobou rekonstrukce, je vhodné přistavit i obytný kontejner, aby si dělníci měli kdy sníst oběd či svačinu.

Dům po rekonstrukci bude jistě krásný, tak ať vám jdou práce do ruky.

Related Post