Rozmazlování od prarodičů

Rodiče své děti chtějí vychovat co nejlépe a dát jim do života hlavně pravidla a pevný řád, který dopomůže k jejich disciplíně a tomu, aby nezdivočeli.

babička a vnouče

Bohužel nejsou jediní, kteří přichází s dětmi do styku, a také proto se často rodiče dostávají do pozice těch přísných a horších. Děti milují především rodiče jejich rodičů – tedy prarodiče, kteří je rozmazlují dárky, sladkostmi a často i finančním příspěvkem.

Prarodiče, kteří jsou lepší než vy

Dítě vnímá své prarodiče už jen z hlediska obdarovávání jako více hodnější a milující. Všem rodičům je do jisté míry jasné, že jejich děti budou prarodiče rozmazlovat a hýčkat si je. Vyhnout se tomu zcela úplně nedá, ale děti je v první řade z toho důvodu budou pokládat vždy – za ty lepší.

Prarodiče totiž vše povolí, jsou nesmírně štědří, hodní a laskaví. No a děti často potřebují, aby se s nimi zacházelo někdy jako z pohádky.
vnoučata s prarodiči

I jejich lásku musíte někdy usměrnit

Nejvíce ze všeho je důležité to, abyste měli za všech okolností hlavní slovo vy. Jestli jsou situace, ve kterých se s vašimi/partnerovými rodiči neshodnete, dejte jim to najevo. Vy musíte být na prvním místě, co se týče požadavků, které vedou k vašim zásadám. Neměli byste ustupovat jen z důvodu, že jsou to starší lidi, kteří si chtějí užít skutečnosti, že mají vnoučata.

Jestli starší generace vaší rodiny nerespektuje fakt, že si něco nepřejete a vůbec vás neberou za slovo, měli byste se stavět k situaci razantně.

Nezapomenutelné prázdniny u babičky

Každý z nás, má hluboce uchované nádherné vzpomínky na prázdniny strávené u babičky. Byli to nádherné nezapomenutelné chvíle, které jste prožili pár dní u tak milované a láskyplné babičky. Snesla vám modré z nebe, dopřála dobroty všeho druhu, vařila a pekla jako mistryně světa. A nemohli jste se dočkat dalších prázdnin, které u ní strávíte. A vaše děti to prožívají, dost možná stejně.

Related Post

DětiDěti

Snem každé ženy je velká rodina a krásný a útulný domov se spokojenými dětmi, které si spolu šťastně hrají. Každá žena chce být šťastná v jejím životě a vychovávat dítě společně