Předčasně narozené děti

Předčasně narozené děti post thumbnail image

I přesto, že se v těhotenství snažíte o tu nejlepší péči, může dojít k tomu, že se miminko na svět dostane o něco dříve. Takové situace rozhodně zaskočí celou rodinu. Bohužel na sebe nenechají čekat nepříjemné otázky, na které budete nuceni odpovídat, i když jsou vám proti srsti.
čerstvý novorozenec

Jasnou odpověď, proč se něco takového stalo, člověk nalezne jen málokdy, příčin totiž může být mnoho. Tou nejčastější je však infekční komplikace placenty a plodových obalů, které vedou k porodu nezralého miminka.

Porod miminka, které je předčasně narozené, je doprovázen velkými emocemi, jelikož se střídá strach se zlostí. Termín nezralé dítě je velmi široký a v očích veřejnosti bývá dáván do souvislosti s postiženým dítětem.
nožičky novorozence

Výhoda je ale v tom, že se neonatologie velmi rychle vyvíjí. V dřívější době se za životaschopné považovaly jen ty děti, které měli hmotnost nad jeden kilogram. Dnes už mají šanci i ty, které mají 500 gramů.

Velkou roli u předčasně narozených dětí hrají první hodiny. Pro předčasně narozené děti je mnohem náročnější přechod z nitroděložního života na svět. Ne kvůli nevyvinutosti orgánů, ale kvůli funkční nezralosti a nepřipravenosti na svět.

Tyto děti jsou po porodu umístěny do inkubátoru, který zabezpečuje vše potřebné. Jedná se o plastové trouby, které nejsou pro miminko nijak škodlivé. Miminko je navíc napojeno na řadu monitorů, které zkoumají životní funkce.

Největší problém mohou představovat plíce, jelikož jsou nezralé a produkují mnohem méně surfaktantu. Jedná se o látku, která v plících vystýlá plicní sklípky a pomáhá je udržet rozepjaté, čímž se usnadňuje dýchání. Nezralým dětem se tato látka může doplňovat ve formě suspenze.

K tomu, abyste se dostali i s miminkem domů, vede dlouhá cesta. Mohou ji komplikovat infekce. Než jsou děti propuštěny domů, mají za sebou velkou spoustu vyšetření. Děti jsou nejčastěji propouštěny kolem termínu porodu. Je ale možné, že domácí péče bude o něco složitější, ale často tomu bývá pouze ze strachu.

Related Post

DětiDěti

Snem každé ženy je velká rodina a krásný a útulný domov se spokojenými dětmi, které si spolu šťastně hrají. Každá žena chce být šťastná v jejím životě a vychovávat dítě společně