Rustikální konferenční stolek v obývacím pokoji

Vybavení obývacích pokojů v bytech či rodinných domech západního civilizovaného světa se ve většině případů opírá o tři základní segmenty – sedací soupravu s křesly, nábytek pro umístění stereofonní Hi-Fi soupravy a televizoru a konferenční stolek. Stěží si dovedeme představit, že bychom návštěvu uvítali v prázdném pokoji, kde bychom seděli přímo na zemi a kávu si nalévali do hrnků z konvice přímo před sebou – na koberci. Takové počínání má jistě své osobité kouzlo v čajovnách, které se přizpůsobují některým např. kočovným národům, a kde je život mnohem skromnější, a možná i šťastnější.

rustikální styl

My si to štěstí představujeme trochu jinak a v zásadě lze říci, že pohodlná sedací souprava a vkusný a funkční rustikální konferenční stolek z masivního dřeva mají něco do sebe a poskytují možná větší komfort, než sezení v tureckém sedu na podlaze.

Zaměříme-li se trochu víc na samotný stolek z masivu, měli bychom vyzdvihnout jeho přednosti před jinými typy výrobků stejné kategorie. Především jde o přírodní materiál v jeho přirozené podobě, dřevo s jedinečnými letokruhy, které nenapodobíte ničím, ani tou sebedokonalejší laminátovou imitací.

dřevěné trámy

Pak bychom měli brát v potaz samotnou masivní konstrukci. Na takový výrobek se můžete i posadit, anebo jej využít jako židli, když se potřebujete natáhnout ke stropu a vyměnit žárovku v lustru, aniž byste putovali do sklepa pro štafle. Pevnost těchto výrobků bývá vyšší, než u stolků z dřevotřísky a stoupat si na stolek ze skla nikomu nedoporučujeme.

Rustikální styl napodobuje selská stavení a v tomto duchu se dnes mění některé domácnosti ve snaze přiblížit život více přírodě. K těmto výrobkům se dobře hodí další nábytek z masivního dřeva a různé dekorace z přírodních materiálů, jako je juta, bavlna, len či hedvábí. K rustikálnímu konferenčnímu stolku se skvěle hodí ručně tkané koberce z přírodních vláken.

Related Post