Betonové ploty se staví rychle jen za určitých předpokladů

Betonové ploty se staví rychle jen za určitých předpokladů post thumbnail image

Když někde uslyšíte o betonovém oplocení, možná vás napadne, že se staví rychle, že má dlouhou životnost, a že nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. To je samozřejmě pravda, ale to vše za předpokladu, že věnujete potřebný čas a prostor potřebnému vybavení při jeho výstavbě.

oplocení parcely

Budete potřebovat mobilní jeřáb

Kdo se blíže zajímá o tento typ oplocení, brzy dojde k závěru, že hmotnost jednotlivých komponentů vyžaduje nasazení buď značné fyzické síly, anebo potřebné mechanizace. Některé situace dovolují práci i bez mechanizační techniky, například jde-li o přízemní nízký sokl, doplněný dřevem, a kde není nutné zvedat betonové panely do výšky. Každý z nich váží kolem 75 kg a ve dvou lidech se tato práce dá poměrně dobře zvládnout. Ovšem musí-li se panely zvedat do výšky nad dva metry, a komplikované je to zejména ve svažitém terénu, bude nutné využít buď konstrukci s kladkami anebo autojeřáb.

rostliny na zdi

Zvažujete-li tedy práci svépomocí, přemýšlejte do důsledků, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni. Nezapomínejte rovněž, že se prefabrikované dílce transportují na staveniště na paletách, a že hmotnost každé z nich může jít do stovek kilogramů. Palety musí někdo složit a přemístit na potřebné místo.

Svěřte výstavbu profesionálům

U obtížnějších situací se vyplácí oslovit odborníky s potřebným vybavením a zkušenostmi. Ti se vyhnou různým problémům, s nimiž se zejména amatéři – začátečníci potýkají. Může jít o problémy s hloubením základů či betonováním, s vyměřením celé konstrukce a s její fixací apod.

Profesionální firma se zároveň postará o přepravu, uložení materiálu a může vám sama nabídnout i některá řešení výhodnější, s nimiž se vyhnete různým potížím. Koncepce a cena betonových plotů montazmpc.cz se totiž mohou od sebe velmi lišit v závislosti na použitém řešení, k dispozici máte i různé barevné kombinace a možnost oplocení kromě dřeva doplnit i ocelovými či hliníkovými komponenty.

Related Post