Domovy pro seniory se zvláštními potřebami

Domovy pro seniory se zvláštními potřebami post thumbnail image

Položte si otázku. Jaká bude vaše kvalita života, až na to přijde a vy budete odkázáni na druhé? Postará se o vás rodina nebo kamarádi? Budou na to stačit? Co takhle myslet dopředu a zajistit si místo v domově, který si ještě sami, za plných sil vyberete.
Vybírat můžete ze státního či soukromého sektoru. Záleží, jak hluboko sáhnete do kapsy. Za kvalitu se však platí. A vyplatí se to. Jestliže žijete v Praze, jistě vás zaujme možnost dožití v Alzheimer centru Praha – Zátiší nebo Libeň.

důchodce

Zátiší

Zde se specializují na klienty trpící všemi typy demencí, včetně té stařecké a Alzheimerem. Je zde unikátně spojeno odvětví zdravotnictví a sociálních služeb. Leží u Kunratického lesa, tak nabízí velmi pěkné místo pro život.
Pokoje jsou děleny po jednom, dvou nebo třech lůžkách. Plně vybavené, avšak s možností přinést si vlastní nábytek a zařízení. Tak, aby se tam člověk cítil jako doma. Vše je bezbariérové. Park a místnosti ke společným schůzkám, aktivitám a akcím. Jídla jsou zde podávána s ohledem na zdravotní stav každého pacienta. Jídelníček je konzultován s nutričním specialistou. Jde o zajištěné kvalitní stravy s hodnotným obsahem živin a vyváženým poměrem tuků a cukrů. Tak, aby jídlo bylo zároveň podpůrnou léčbou. Zdraví pochází i z toho, co je tělem přijímáno.
Základ je ve spolupráci zařízení s rodinou. Neustálé aktuální informace o stavu rodinného člena a možnost kdykoliv jej navštívit jsou jedny z mnoha benefitů.
Co se týká zdravotní péče, je zde řada odborníků. K dispozici jsou v ordinaci nebo dochází i osobně k pacientům.

důchodci

Libeň

Malý domov s kapacitou 30 míst. Jde tedy o místo s rodinnou atmosférou. I zde jsou k dispozici bezbariérové jedno a dvoulůžkové pokoje. Možnost vlastního dovybavení drobnými předměty. Společenská místnost, jídelna a park jsou na místě. Co se týká stravy a péče je totožná s předchozím popisem.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z popsaných domovů, neprohloupíte. Alzheimer home nabízí krásné, moderní prostředí s prvotřídní péčí.

Related Post

HashtagyHashtagy

Přejete si, abyste měli urychlenou vaši práci a nemuseli se zdržovat při přidávání všechno fotek s tím, co k nim napíšete? My pro vás máme opravdu skvělou nabídku, která vám