Domovy pro seniory se zvláštními potřebami

Domovy pro seniory se zvláštními potřebami post thumbnail image

Položte si otázku. Jaká bude vaše kvalita života, až na to přijde a vy budete odkázáni na druhé? Postará se o vás rodina nebo kamarádi? Budou na to stačit? Co takhle myslet dopředu a zajistit si místo v domově, který si ještě sami, za plných sil vyberete.
Vybírat můžete ze státního či soukromého sektoru. Záleží, jak hluboko sáhnete do kapsy. Za kvalitu se však platí. A vyplatí se to. Jestliže žijete v Praze, jistě vás zaujme možnost dožití v Alzheimer centru Praha – Zátiší nebo Libeň.

důchodce

Zátiší

Zde se specializují na klienty trpící všemi typy demencí, včetně té stařecké a Alzheimerem. Je zde unikátně spojeno odvětví zdravotnictví a sociálních služeb. Leží u Kunratického lesa, tak nabízí velmi pěkné místo pro život.
Pokoje jsou děleny po jednom, dvou nebo třech lůžkách. Plně vybavené, avšak s možností přinést si vlastní nábytek a zařízení. Tak, aby se tam člověk cítil jako doma. Vše je bezbariérové. Park a místnosti ke společným schůzkám, aktivitám a akcím. Jídla jsou zde podávána s ohledem na zdravotní stav každého pacienta. Jídelníček je konzultován s nutričním specialistou. Jde o zajištěné kvalitní stravy s hodnotným obsahem živin a vyváženým poměrem tuků a cukrů. Tak, aby jídlo bylo zároveň podpůrnou léčbou. Zdraví pochází i z toho, co je tělem přijímáno.
Základ je ve spolupráci zařízení s rodinou. Neustálé aktuální informace o stavu rodinného člena a možnost kdykoliv jej navštívit jsou jedny z mnoha benefitů.
Co se týká zdravotní péče, je zde řada odborníků. K dispozici jsou v ordinaci nebo dochází i osobně k pacientům.

důchodci

Libeň

Malý domov s kapacitou 30 míst. Jde tedy o místo s rodinnou atmosférou. I zde jsou k dispozici bezbariérové jedno a dvoulůžkové pokoje. Možnost vlastního dovybavení drobnými předměty. Společenská místnost, jídelna a park jsou na místě. Co se týká stravy a péče je totožná s předchozím popisem.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z popsaných domovů, neprohloupíte. Alzheimer home nabízí krásné, moderní prostředí s prvotřídní péčí.

Related Post

Reklama na tričkuReklama na tričku

Reklamní materiál anebo reklamní textil je vždycky velice důležitý, pokud vlastníte nějakou firmu. Já sama, když můj přítel pracoval ve firmě, kde také používali reklamní materiály a reklamní věci, tak