Jak účinně bojovat proti blechám a zničit je? Pozor na to, že se hodně rychle šíří!

Jak účinně bojovat proti blechám a zničit je? Pozor na to, že se hodně rychle šíří! post thumbnail image

Blechy domů může zavléct domácí mazlíček, jenže ony se rychle množí a jen na kožichu zvířete dlouho nevydrží. Jak s blechami bojovat a zbavit se jich?

Jak účinně bojovat proti blechám a zničit je? Pozor na to, že se hodně rychle šíří!

Existují desítky druhů blech, u nás se nejčastěji potýkáme s blechami, které domů přinesou domácí mazlíčci, nejčastěji jsou to psi nebo kočky. Jenže blechy se velmi rychle šíří a denně dokážou naklást i padesát nových vajíček, to není málo. Tyto vajíčka nejčastěji dospělí jedinci nakladou do srsti zvířete, jenže tam se dlouho nemohou udržet, když se tak zvíře začne hýbat, vajíčka z něj padají a blechy tak rázem zamoří celou domácnost. Pokud člověk nepřijde na to, že má zvíře blechy včas, může být v bezprostřední blízkosti klidně i několik tisícovek těchto krvelačných škůdců. No a zbavit se jich, to je opravdu docela obtížné.

pexels-photo-4422100

Zvíře kontrolujte pravidelně

Ono nezáleží na tom, jak moc se staráte o domácnost nebo svého mazlíčka, blechy jsou velmi zdatnými skokany a stačí, aby zvíře došlo do kontaktu s jediným bleším jedincem, a už je zaděláno na malér. Dospělé blechy se umí navíc ukrývat, stačí jim najít si klidné zázemí a tam začnou klást nová vajíčka, velmi se jim líbí i ve zvířecích pelíšcích. Jejich vajíčka se pak mohou vyskytovat i v podlaze mezi parketami, v koberci a na podobných skrytých místech v domácnosti, zatímco dospělá blecha si bez potravy vystačí několik týdnů, jejich larvy to vydrží mnohem déle a to klidně i celý rok.

Blechy se živí krví a věřte, že jim je úplně jedno, čí krev to je, takže si klidně smlsnou i na té lidské. Nevěřte tak pověrám, že blechy psí na člověka nepůjdou. Pokud má zvíře blechy, obvykle se začne viditelně škrábat nebo kousat. Ony ale blechy jsou docela chytré, a pokud na zvíře vlezou, ukryjí se do té části kožichu, kam si zvíře jen těžko dosáhne, zkuste tak svému mazlíčkovi zkontrolovat oblast třísel nebo hřbet.

pexels-photo-2558605

Co na blechy zabírá?

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu a tím bez pochyby je návod, jak se zbavit blech Praha-deratizacnisluzby. Na pomoc určitě můžete zavolat deratizační firmu, to se doporučuje zejména v případě, že blechy stačily zaneřádit značnou část domácnosti, ony se totiž velmi obtížně hubí. Obvykle se totiž na poprvé podaří zlikvidovat jen ty dospělé jedince, jenže díky vajíčkům a larvám se pak mohou začít šířit dál a je nutné všechno znovu opakovat. S tím si nejlépe poradí odborníci. Pokud se ale rozhodnete vést válku svépomocí, určitě jako první začněte u svého zvířecího kamaráda. Srst je nutné vyčesat a nakonec ošetřit speciálním prostředkem na hubení blech. Nakonec přijde to nejhorší, celá domácnost se musí pořádně uklidit, vysát a umýt, pelíšek je nutné vyprat, vlastně cokoliv co jde, můžete vyprat, blechy to zničí už při praní na šedesát stupňů.

Při hubení blech buďte co nejvíce pečliví, stačí jeden zapomenutý jedinec a problém můžete řešit nanovo.

Related Post