Nízké náklady na bydlení

Mít bydlení, které by bylo pouze vaše, a kvůli kterému byste se nemuseli zadlužit do konce života, samozřejmě můžete. Nesmíte se však spoléhat pouze na klasiku ve formě bytů v panelácích nebo činžovních domech. Ty mnohdy nedokáží splnit ani základní požadavky na slušné bydlení, a navíc jsou většinou drahé, alespoň tedy v zajímavých lokalitách. Pokud vám nevadí trocha té alternativy, možná byste dali přednost mobilním domům, které v současnosti mají celou řadu zastánců. Jejich jedinou devizou není pouze nízká cena. Mohou se pyšnit i dalšími, často na první pohled skrytými plusy. Stačí je jen najít.
kreslený karavan

Bydlení po celý rok

Mobilní domy mají v našich končinách stále trochu pošramocenou pověst. Mnoho lidí si je neustále spojuje s maringotkami, se kterými však nemají prakticky nic společného. Obyvatelé v zemích nacházejících se západně od našich hranic mobilní domy využívají relativně standardně. Ovšem, nejedná se o tu nejluxusnější formu bydlení, ale za ty peníze nic slušnější většinou nenajdete. Moderní verze poskytují vše, co si od pohotového bydlení slibujete. Jsou již v základu plně zařízeny, takže není potřeba kupovat žádné další vybavení. Rovněž disponují tepelnými i zvukovými izolanty té nejvyšší úrovně, což z nich dělá nízkoenergetická obydlí. Zde můžete ušetřit rovnou dvakrát. Poprvé za samotné bydlení, podruhé za provoz.
žáby na dovolené

Výhodu mobilních domů rovněž je, že je možné se s nimi přemisťovat dle libosti. Pochopitelně, že větší verze za auto jen tak nepřipojíte, museli byste je nechat odvézt, ale s menšími modely by to jít mělo bez problémů. S bydlením na kolečkách se tak můžete snadno stěhovat bez nutnosti přemisťovat se do nového. Jen si pořídíte vhodný pozemek a prostě přijedete. Je to daleko jednodušší, a hlavně levnější než volat stěhovací firmu. Teoreticky se takto dá ujet i různým přírodním katastrofám typu povodeň. Ta by však musela postupovat relativně pomalu, aby bylo možné udělat vhodné přípravy.

Related Post