Září je stěhovací měsíc

Září je stěhovací měsíc post thumbnail image


Znáte film „Kulový blesk“? A víte, ve kterém měsíci se tamní aktéři stěhovali? Napovíme vám, bylo to zhruba v polovině září, tedy v době babího léta, a pokud se vydaří počasí, je to doslova ideální termín. Umíte si i představit, kdyby se film odehrával třeba v lednu? Ve sněhové kalamitě s chemickým posypem na silnicích?

stěhování bytu

Zimní oblečení – jestliže zadáte stěhování v Praze odborníkům a na vás zůstane jen úklid a přípravné práce, přesto to bude v zimě nesmírně otravné. Neustálé převlékání, svlékání svetrů a bund a obouvání a vyzouvání zimních bot bere energii, a což teprve, když musíte po stěhování uklízet, vybalovat věci, přenášet je po přetopeném bytě, neustále hlídat větrání kvůli vydýchanému vzduchu, a také sypat na chodník písek, abyste se při přenášení věcí z auta do bytu doslova nepřerazili.

stěhování v září

Letní oblečení – stěhování v červenci a srpnu bývá ještě namáhavější, protože se nemůžete svléknout z kůže, pokud je venku přes třicet stupňů Celsia. Přenášet věci v horku je velmi náročné a někdy i zdraví nebezpečné, zejména u lidí s nemocným srdcem a po cévních mozkových příhodách. Hrozí tu také úžeh a úpal a chladit se ventilátorem moc nepomůže a neustále se sprchovat také není možné. Odložte raději letní stěhování na září a v létě si dopřejte bazén nebo alespoň pobyt v klimatizovaném prostoru.

Počasí – plánování a stanovení termínu stěhování probíhá většinou na základě životních situací, jako je ukončení či počátek pracovního poměru, výpověď z pronajatého bytu, dědictví nebo zakoupení rodinného domu, bytu nebo chaty atp. Málokdy se bere ohled na počasí, a to je chyba. Pamatujte na to a uvědomte si, že pokud máte možnost naplánovat stěhování na slunečné období, kdy se neočekávají deštivé a zamračené dny, bude to mít pozitivní vliv na vaši náladu. Čím méně Slunce nad hlavou, tím více depresí.

Related Post