Žijeme ve světě plastů

Žijeme ve světě plastů post thumbnail image

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký by byl asi náš život, kdyby v něm nefigurovali tak zbytečné materiály jakými jsou plasty? Že ne? Je to pravděpodobně z toho důvodu, že je využíváte a potřebujete v běžných situacích. Co nám takové plasty do budoucna nakonec můžou přinést? Planetu plnou nepřírodního a nespotřebovaného odpadu.
plastové lžičky

PLAST JAKO MATERIÁL

Plast je umělá hmota. Pokud si myslíte, že ho doma nevedete až v tak rozsáhlém množství, pletete se. Plasty jsou už na každém rohu a většina věcí, které používáme v naší domácnosti, nebo v práci, či dokonce v našem autě, je vyrobena z tohoto materiálu. Plast je tvarovatelný, odolný vůči teplu i mrazům a dost tvrdý na to, abychom ho mohli použít i na větší zátěže.
voda z lahve

LIKVIDACE PLASTŮ

Každý z vás se může v podstatně velké míře podílet na separovaní tohoto odpadu, který doma vyhazujete prakticky denně. Dnes už je separace odpadu natolik známá široké veřejnosti a tak moc probírána pořád dokola, že se nenajde nikdo, kdo by ještě nevěděl, na co slouží žlutá popelnice. Likvidace a třídění všeho odpadu, který spotřebujete má všeobecně zásadní a příznivý důvod pro náš lepší a hlavně ten budoucí život.

Proč lidi netřídí odpad, ale proč by měli?

· Lenost na prvním místě! Není to výmluva, ale skutečnost, která nám nedovolí najít si minutku na jeho rozdělení.

· Nevědomost! Většina z vás neví přesně, co vše lze pokládat za plast. Kelímek od jogurtu tam patří, ovšem jeho víčko už ne. Taktéž krabice od mléka patří mezi plasty a ne do komunálního odpadu.

· Nezájem k životnímu prostředí! Dalo by se říct, že se lidi moc nezajímají o budoucnost planety, na které žijí. Skutečnost je taková, že to v jakém stavu ji zanecháme příští generaci má za následek budoucnost lidstva.

papírová taška
SÁČKY NA SVAČINU A IGELITKY NEPOTŘEBUJETE!

· Dnes už můžete nakupovat s vlastními taškami, které jsou pevnější a mnohem déle vydrží. Taktéž na přípravu vaši svačiny, nebo jídla, vám poslouží papírové sáčky, které jsou už dnes čím dál více oblíbené ve většině supermarketů.

SKLO MÍSTO PET LAHVE

· Není žádnou výjimkou, že si kupujete pití v plastové lahvi. Víte, ale jaký to má přínos na vaše zdraví? Pokud si koupenou láhev necháte a budete si do ni připravovat nápoje, pustíte si do těla chemikálie, které nepotřebujete. Plast je materiál, který pracuje, proto se porozhlédněte po formě nápoje ve skle, které můžete použít na podstatně delší dobu a bez vlivu na vaše zdraví.

Related Post