žena s copem

Potíže s hledáním práce

.

Přijít o stálé zaměstnání je nepříjemná situace, kterou je nutné vyřešit co nejdříve, už jen z hlediska finančního příjmu, bez kterého nelze existovat. Peníze k životu nepostradatelně potřebujeme. A jediný možný způsob k tomu, jak jich získat je to, mít dobrou práci, která nás i patřičně ohodnotí.
žena s copem

Nedaří se vám najít práci, která se vám líbí?

Každý člověk má vysoké nároky ohledně toho, co by chtěl v životě dělat. Práce by vás měla bavit, naplňovat, těšit a přinášet i nějakou volnost, díky které se tak úplně neztrháte.
Skutečnost se však ukazuje zcela jinak a zpravidla jsme nuceni vzít první práci, která se nabízí. Jenomže to je právě ta příčina, kvůli které později ze zaměstnání odcházíme a hledáme něco jiného. Nespokojenost a žádný vztah k tomu, za co nás platí je dostatečný důvod k tomu, rozhlížet se jinde.
Práce, která by vás bavila vám na druhou stranu – musí jít od ruky. I díky tomu máte velkou šanci prorazit v odvětví, které vás láká a přirozeně zajímá, protože k němu máte nějaký citový vztah. Pak už jen stačí zaměstnavatele přesvědčit o tom, že jsou vaše schopnosti natolik dobré, že by byla obrovská chyba, kdyby vás nevzal do týmu.

.

Jak na pohovoru uspět?

Daleko horší, než najít pracovní pozici, která by se vám líbila, je uspět na pohovoru, který je počáteční fází k tomu, abyste měli práci snů. Pro získání vyššího sebevědomí, lepších vyjadřovacích schopností a pohotových reakcí na otázky, se kterými se na pohovoru setkáte, existuje řada kurzů, které se specializují na tuto problematiku.
pracovní schlzka

V případě, že se chcete spoléhat pouze na váš selský rozum a věřit si, že ho zvládnete na jedničku, musíte se zbavit veškerého strachu a napětí, které by vám ho zbytečně komplikovalo. Není se čeho obávat, je to rozhovor jako každý jiný, akorát s tím rozdílem, že se máte „prodat“ a ubezpečit nadřízené, že jste pro nich nepostradatelný člověk, kterého musí zaměstnat.
 

Potíže s hledáním práce
5 (100%)1
.

Comments are closed.