Hurá na pleť. Přírodně

Představíme si dva druhy přírodních masek, které lze použít pro běžnou péči o vaši pleť. K jedné z nich si přidáme i recept pro snadnou přípravu. Tak jdeme na to.
příprava masky

1. Bahenní maska

Většina bahenních masek obsahuje bahno z Mrtvého moře. Toto bahno má bohaté léčebné účinky a zároveň pomáhá udržovat svěží a mladistvou pleť. Samotné bahno se získává z oblasti jihozápadní Asie, poté se zpracovává, důkladně čistí a laboratorně testuje. Bahno je bohaté především na minerální látky, jako je hořčík, vápník, jód, draslík apod. Výborně tedy přispívá k neutralizaci kožního mazu. Voda z černého moře je známá pro obsah těchto minerálních látek, a proto není žádným překvapením, že se hojně využívá při léčbě problematických kožních alergií, nebo ekzémů. Na bahenní masku si můžete zajít do většiny kosmetických salonů, nebo jiných center s přírodní kosmetikou. Tato přírodní maska pomáhá detoxikovat buňky kůže, zrychluje jejich metabolismus, napomáhá rychlejší regeneraci a udržuje optimální pH. Bahenní masky nemusíme nutně použít jen na obličej, velmi dobře poslouží také jako zábal, či aplikace na drobné jizvy. Pomáhá i při problémech pohybového aparátu.

Jak na správnou aplikaci?

Základem je čistý obličej. Masku poté nanášíme krouživými pohyby od čela, přes nos k uším a následně k bradě a oblasti úst. Pozor si dáváme na oči, do kterých by se maska dostat neměla. Po sloupnutí si obličej potřeme hydratačním krémem. Pro správnou účinnost aplikujeme bahenní masku dvakrát týdně.
med v mističkách

2. Medová maska

Med = bohatý zdroj energie a minerálních látek. A nejen to! Je také velmi známý pro své antiseptické a antibakteriální účinky. Používá se k aplikaci na tělo již několik let. Svým obsahem má vysoké omlazující, čistící a regenerační účinky. Dá se použít pro všechny typy pleti. Hojně se využívá k léčbě akné a ostatních kožních vyrážek, nebo ekzémů. Masku si můžete připravit doma, její příprava je velmi jednoduchá a zabere vám jen pár minut.

Příprava medové masky

Lžíce a půl medu a půl lžíce mrkvové šťávy. Ingredience důkladně promícháme a můžeme nanášet na pleť. Po smytí na pleť aplikujeme vodu se špetkou jedlé sody. Můžeme použít i samotný med, to už pak není žádná věda. Stačí nanést a nechat působit alespoň 15 minut.
Existuje spousta druhů přírodních pleťových masek, které si můžete jednoduše doma sami připravit. Můžete volit mezi okurkově-tvarohovou, avokádově-medovou, citrónovou, banánovou, nebo jogurtově-medovou.

Related Post