Kam s bioodpadem?

Kam s bioodpadem? post thumbnail image

Likvidace bioodpadu ve městech bývá někdy složitá. Jsou sice kontejnery na bioodpad, ale města jich neposkytují dostatek a také lidé je nevyužívají na bioodpad, ale často tam vyhazují nepatřičný odpad, který patří do kontejnerů jiných barev. Když bydlíte v rodinném domku, tak můžete sekat trávu na zahradě často a tím pádem posekanou trávu můžete nechat přímo v trávníku a ona se tam po chvíli „ztratí“. Nebo máte v rohu zahrady kompostér a tam posečenou trávu můžete skladovat. Někdo má v rohu zahrady udělanou ohrádku s kompostem a výhodně tam pěstuje dýně. Pokud máte na zahradě stromy, tak je určitě pravidelně ořezáváte a pak je zřejmě spálíte, a ještě si na tom opečete buřtíky. Jenže co ve městě?

kontejnery

Pokud bydlíme v paneláku a k domu patří i pozemek s trávou, musíme se o pozemek a porost starat čili trávu, ale i stromy nebo nálety zastřihávat. S tím nemusí být problém, pokud v domě bydlí šikovní a pracovití lidé, ale kam s posečenou trávou a větvemi? Jednou z možností je najít ve vašem okolí hnědý kontejner, který slouží na bioodpad, nebo požádat městský úřad, a ten může k vašemu domu kontejner přistavit a pravidelně jej vyprazdňovat v rámci svozu odpadů. Co však, pokud máte větší pozemek a kontejner nedostačuje? Můžete si poptat firmu, která provádí jak sečení trávy a posekanou trávu si odvezou. Jiná možnost v podstatě není.

kontejnery

Pokud vlastníte větší pozemek, na kterém rostou i náletové dřeviny, je opět vhodné poptat firmu, která provede i mulčování trávy Seceni-mulcovani. Zvláště pozemek, který byl delší dobu bez dohledu a zarostl bodláčím i náletovými dřevinami, potřebuje, aby jej pokosil mulčovací traktor. Netrapte se na zarostlém pozemku, nesekejte trávu sekačkou nebo dokonce kosou. Jsou-li tam bodláky, nálety apod., tak akorát zničíte sekačku a sebe, protože to bude skutečně namáhavá práce.

Related Post