Knihovna vám odhalí jiný svět

Nemusíte patřit mezi vášnivé čtenáře, a přesto můžete navštěvovat knihovnu. Zejména ve větších knihovnách si můžete zapůjčit třeba CD, zasurfovat na internetu a někde si i půjčit společenskou hru.
veřejná knihovna
Odpočinek především
Knihovna nabízí skvělý prostor k relaxaci. Můžete se procházet mezi regály nebo se posadit a začíst se do knih a časopisů. Ty největší knihovny mají studovnu, což je prostor kde si u stolu může číst nebo vypisovat z knihy to co vás zajímá.

Za málo peněz hodně muziky
Roční poplatek, který bývá v závislosti na knihovně kolem 100 Kč vás opravňuje abyste si mohli půjčovat, množství výpůjček má každá knihovna nastavené jinak ale často to bývá kolem 10 knih. Měsíc je doba, po které můžete mít knihy doma. Je možné si termín ještě o měsíc prodloužit ale pokud tak neučiníte a nevrátíte knihy včas, čeká na vás zaplacení upomínky.

Nejžhavější noviny a žádané tituly
Každá knihovna má sekci novinky, ve které má své čerstvé přírůstky, pokud je to nějaké zajímavé téma bývá o tyto knihy velký zájem. Možností, jak nečekat dlouhé měsíce, než zájem čtenářů opadne je rezervace. Za poplatek v řádu korun vám knihu zamluví a vy se tak snadno dostanete k titulu který vás zajímá.

Když nevíte ptejte se
Rádi byste nějakou knihu ale nevíte, co by se vám líbilo? Nebojte se oslovit zaměstnance knihovny mají přehled a ochotně vám poradí atraktivní titul.
srovnané knihy
Neničit a případné chyby nahlásit
Prohlédněte si knihu při půjčování a případné závady jako chybějící stránka nebo poničená vazba hlaste v knihovně při výpůjčce, aby při vracení nebylo na vás, že jste knihu poničili. Samozřejmě i knihovník je jenom člověk a ví že se může stát, že se uvolní list nebo uvolní vazba, nebojte se tedy při vracení knihy tuto skutečnost sdělit, proto aby kniha mohla být odborně opravena a nesnažte se nic podomácku lepit.

Related Post