Kravskému mléku se raději vyhněte

Hned po narození bylo mléko naše jediná výživa. Pokud jsme měli štěstí, bylo to mléko mateřské. Pak přišlo na řadu mléko z obchodu. Od malička je nám vštěpováno, že mléko je zdravé, obsahuje mnoho vápníku a že bez mléka to nejde.

mléko

Proto jsme velmi překvapení, když se dozvíme pravý opak. Třeba si přečteme, že většina lidí na Zemi kravské mléko nepije ani nepoužívá k výrobě dalších produktů. Dokonce mnozí lidé mají těžkosti s jeho trávením a způsobuje jim různé onemocnění. Je pořád častější výskyt alergie na laktózu a další nepříjemné nemoci vzniklé kontaminací kravského mléka. Co stojí za tím, že kráva dnes vyprodukuje více než dvakrát tolik mléka ročně než před padesáti lety, asi všichni tušíme.

kráva

Kdybychom se měli řídit přírodou, tak bychom se měli podívat na jiné savce. Mateřské mléko je vlastně výživa pro novorozence, kterou dostává jen po krátkou dobu. Postupně se musí naučit jíst všechno ostatní. Proč bychom tedy měli pít mléko od krávy? Kravské mléko je 3-4 x bohatší na proteiny a obsahuje 5-7 x víc minerálů, což náš organismus zatěžuje. Důležité kyseliny linoleové naopak obsahuje velmi málo a nízkotučné mléko ji neobsahuje vůbec.

Většina z nás pije mléko kvůli vápníku, který nás pomůže ochránit před osteoporózou. Zjišťujeme, že příjem mléčných produktů blokuje vstřebávání vápníku, z čehož vyplývá, že nadbytek proteinů v kravském mléku je hlavní příčinou osteoporózy. Z mnoha studií je zřejmé, že země, kde je největší spotřeba kravského mléka, mají zároveň také nejvyšší výskyt osteoporózy. Další studie potvrdily, že příjem vápníku z mléka nemá na osteoporózu vliv. Vápník bychom měli získat z rostlinné stravy, a to z ovoce, zeleniny a jiných plodů.
Mléko pijeme, protože jsme na něj zvyklí. Rodiče nám přece vždycky chtěli dát jen to nejlepší a tak nám ho dávají od malička a naučili nás ho milovat. Tak jde generace za generací, posloucháme reklamy z televize, z rádia. Není už čas na změnu, informovat se a zkusit například ?

zboží

Člověk je jediný ze všech savců, který pokračuje v pití mléka a navíc od jiného savce po zbytek svého života.

Related Post