Nejrychlejší Firefox?

Dělal jsem v tomto výše zmíněném prohlížeči spoustu let a neřekl bych, že jej opustím. Katastrofa přišla až s příchodem WIN 10, kdy se mi prostě začala Liška sekat, nenačítat a dělala ještě spousty dalších vyložených nesmyslů. Nepomáhala reinstalace, nepomáhalo vyčištění, nepomáhalo nic. Práce na deseti záložkách se stala noční můrou, a tak jsem instaloval konkurenci a na mého oblíbence zcela zapomněl. Asi před dvěma lety, jsem jej testoval znovu a stále totéž. Nyní jsem byl však tak zvědavým, že jej mám znova ve stroji.
firefox os
Novinka prohlížeče, totiž technologie Race Cache with Network (RCWN), která jej má výrazně urychlit mne natolik zaujala, že jsem se rozhodl zkusit to, a hle, jsem mile překvapen. Valentin Gosu z týmu vývojářu prohlásil, že pro „uživatele s pomalejšími disky či nízkou síťovou latencí tahle technologie znamená rychlejší načítání webových stránek“. A já bych tomu věřil.
Práce na deset a více aktivních záložkách je opravdu rychlejší, nečeká se na otevření, a to vše jede takto rychle i se spuštěným antireklamním softem. Což u konkurence Chrome jede sice také, ale výrazně pomaleji.
Ke zrychlení zcela jistě přispívá novinka již v minulé verzi a totiž tzv. off-main-thread painting, spočívající v přesunutí tohoto procesu mimo hlavní vlákno CPU a proces prohlížeče. I tohle významně přispívá k vyšší rychlosti.
logo prohlížeče
Ostatní novinky nemohu dost dobře posoudit, neb jsem nebyl uživatelem, ale jistě je poznáte i vy. Například v nastaveních a dalších věcech. Co mne jen na chvíli zarazilo, bylo zvláštní chování Firefoxu na FaceBooku. Tam se sekalo video, mizely příspěvky, a všelijak to přeskakovalo. Bohužel to tak dělá dosud a na obou testovaných strojích. 
Závěrem tedy se tedy musím s Firefoxem opět rozloučit. Protože právě toto mne irituje nejvíce. Je to velká škoda, protože jinak, pro práci s více záložkami, byl velmi dobrý. Ale abych si přečetl text na FB a ještě nestihl ani dočíst s tento již zmizel někde v propadlišti, to ne.

Related Post