Oblíbený „brouk“

Oblíbený „brouk“ post thumbnail image

Některé věci si udržují své příznivce dlouho řadu let, někdy se dá mluvit i o generacích jejich milovníků a obdivovatelů. Je tomu tak ve spoustě odvětví a oborů, v hudbě, divadle, a nejinak je tomu i v případě automobilů. Je několik stálic, které se drží na předních příčkách automobilového světa. Jedním z fenoménů je i jeden zn. Volkswagen, Typ 1, u nás dobře známý pod přezdívkou „brouk“. Určitě ho na vozovce nepřehlédnete, svým tvarem opravdu připomíná velkého brouka, možná pro tento zvláštní tvar je stále vyhledávaným modelem.
zadek brouka

Napadlo vás někdy pátrat po tom, kolik těchto vozů vlastně spatřilo světlo světa? Je to více než dvacet milionů kusů, což je neuvěřitelné číslo. Brouk už je v důchodovém věku, mezi námi je osm desítek let (první model je z roku 1938) a nějakou chvilku bude. Pokud se chcete stát majitelem tohoto legendárního vozidla, připravte si částku zhruba kolem jednoho sta tisíce korun.

Bohužel automobilka Volkswagen koncem loňského roku oznámila konec jeho výroby, pokud tedy chcete nový model, máte posledních pár měsíců na to, abyste si ho pořídili, pak už budou k mání jen použité vozy. Důvodem toho, proč se přestane vyrábět, je větší náročnost ze strany zákazníků, kteří požadují větší automobily.
cestování broukem

Těžko říci, zda kvůli svému netradičnímu vzhledu, nebo jiným přednostem, byl nedílnou součástí hnutí hippies. Prostě brouk a příznivci stylu hippies patří nedomyslitelně k sobě. Koncem minulého století se stal jedničkou hlavně u žen, protože malé auto je v městském provozu ideální a pro dámy je to něco jako pojízdná nákupní taška, kam poskládají vše, co potřebují.

Jestliže byste chtěli mít opravdu originální kousek, pak jeden takový existuje, v černé barvě a mít ho můžete za pouhých dvaadvacet milionů, pokud vás již někdo nepředběhl. Dle majitele je v perfektním stavu a všechny díly jsou originál.

 

Related Post