Vyplatí se v dnešní době studium na VŠ?

Poslední dobou se stále častěji setkáváme s lidmi, kteří opovrhují mladými absolventy. Tvrdí, že dnes má skoro každý titul a že to už v dnešní době nic neznamená. „Důležitá je přeci praxe a především v zahraničí!“
chemické vzorce a látky
Jak je to ve skutečnosti s praxí a VŠ?
Samozřejmě, že zkušenosti jsou velmi důležité a noví zaměstnavatelé je často požadují. Nicméně téměř na každé škole jsou studentům k dispozici praxe nebo zahraniční stáže a některé i zcela zdarma! Takže pokud jste aktivní a máte dobrý prospěch, pak se jistě snadno začleníte do nějakého školního programu (Erasmus, apod.).
radost z dokončení studia
Jak vyniknout mezi absolventy?
Je pravda, že mladých lidí s titulem je dnes velké množství. Nerada bych se zabývala důvodem proč, to raději přenechám jiným. Důležité však pro nás je, že je to fakt. Ale není to konečná! Pokud chcete mezi tolika absolventy vyniknout, „postačí“ červený diplom, kterého si většina firem u nás i v zahraničí velmi cení! Podívejte se tedy na podmínky získání červeného diplomu na vaší škole a snažte se si udržet dobrý průměr po celou dobu vašeho studia.
Jaký titul?
Jistě – bakalář – to je jen začátek. S tímto titulem nemůžete čekat, že uděláte díru do světa. Pokračujte dál, minimálně na magisterské studium pro titul Mgr. nebo Ing. Pokud vám studium bude i nadále vycházet, není nad čím váhat. Doktorské studium se dá dělat i při práci a nabídne vám tak mnohem větší možnosti ve vašem kariérním růstu. Samozřejmě, že tedy platí – čím vyšší titul, tím lépe.
pracovní pomůcky podnikatele
Práce zprostředkovaná školou
Spousta firem hledá své nové zaměstnance právě na specializovaných vysokých školách a tak čtěte e-maily od vašich studijních referentek nebo prohlížejte školní nástěnky, kde se často objevují právě inzeráty na určité pozice. Spoustu šikovných studentů si tak tímto způsobem zajistí v posledním roce svého studia svou vysněnou práci! Nebojte se toho!

Related Post