Co je to odpěňovač

Na trhu existuje nespočetné množství prostředků, které nám mají pomoci s údržbou bazénu. Některé z nich, jako například chlor, používá prakticky každý. Jiné naopak tak často nevyužijeme. Příkladem zde může být odpěňovač Chlorito.cz. Je pravdou, že se jedná o prostředek, který používáme skutečně jen zřídka, zvláště pokud se o svůj bazén skutečně staráme. Avšak i zde může dojít k situaci, kdy se objeví nutnost jej použít. Proto je dobré o něm vědět a také znát situace, kdy je jeho použití vhodné.

děti koupající se v bazénu

Málokdo si totiž uvědomuje, že ač jsou řasy a sinice zdaleka největším problémem, nejsou rozhodně jediným. Navíc jich existuje nespočet druhů, přičemž každý z nich se projevuje poněkud jinak. A tak se může stát, že se nám na hladině začne vytvářet nejčastěji bílá pěna. Ta není tak nadýchaná jako například při použití čisticích prostředků. Místo toho se spíše jedná o drobné shluky bublinek. Ty však neprasknou, místo toho se často usadí na jednom místě, obvykle u okraje, a postupně rostou. Samozřejmě je jasné, že se rozhodně nejedná o nic příznivého. Je to projev eutrofizace, tedy ideálního prostředí pro rozvoj nežádoucích mikroorganismů. Proto bychom se měli postarat o to, abychom je co nejdříve odstranili. A právě k tomu slouží odpěňovač.

žena sedící na okraji bazénu

Ten nejen zničí ony mikroby, kteří ony bublinky způsobují, ale také škodlivé látky, které obsahují. Díky tomu ona pěna nejenže zmizí, ale zároveň je zajištěno, že se již po nějakou dobu neobjeví. Díky tomu bude voda opět bezpečná pro koupání. Jako u jiných problémů je i zde samozřejmě nutné vše podchytit včas. Čekat, až bude celá hladina pokryta pěnou, se rozhodně nevyplatí. Čím dříve totiž situaci budeme řešit, tím menší budou následky a tím méně nás to také bude stát. Proto je dobré svému bazénu věnovat patřičnou pozornost a jakýkoliv problém řešit již v zárodku. Tak si zajistíte, že si jej vy i vaše rodina skutečně užijete.

Related Post